WSJ: Idufirma võtab reaalajas aktsenti vähemaks

Artikli sisu pärineb partnerväljaandest The Wall Street Journal.
, ajakirjanik, WSJ
Copy
Walesi koolipoiss balansseerib pealael Oxfordi raamatut sõnade päritolust. Vene päritolu Stanfordi tudeng aitab välismaalasi ingliskeelsete sõnade kõlaga.
Walesi koolipoiss balansseerib pealael Oxfordi raamatut sõnade päritolust. Vene päritolu Stanfordi tudeng aitab välismaalasi ingliskeelsete sõnade kõlaga. Foto: R. Davies - Beed Images / SWNS

Idufirma on arendanud tarkvara, mis reaalajas aktsendiga imet teeb ning kel iganes peaaegu päris ameeriklasena kõlada võimaldab. Pärast esialgset edu kõnekeskustes sai projekt kokku teretulnud seemneraha.

Californias Palo Altos baseeruv Sanas.ai pälvis 5,5 miljonit dollarit investoritelt eesotsas Human Capitaliga, kes toetas varakult ka andmeaidapakkujat Snowflake. Pärast eelraundis kogutud 500 000 dollarit liitusid rahasüstiga ka General Catalyst, Quiet Capital ja DN Capital.

Firma on loonud masinõppe algoritmi, mis suudab muuta ingliskeelsete sõnade hääldust online video- või audiovestluses. Nii võib india või ladina-ameerika aktsendiga inimene saada suhu standardse ameerika inglise keele, kus regionaalsed eripärad puuduvad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles