R, 9.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

WSJ: Rääkides asjast – milline on praegu üks hea palgatõus?

Artikli sisu pärineb partnerväljaandest The Wall Street Journal.
Julia Carpenter
, ajakirjanik, WSJ
WSJ: Rääkides asjast – milline on praegu üks hea palgatõus?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Räägime palgatõusust.
Räägime palgatõusust. Foto: Mohamed Hassan / Pxhere.com
  • Inflatsioon muudab palgatõusude matemaatikat

Enamik ameeriklasi ei saa tänavu piisavalt pirakat palgalisa, et inflatsiooniga sammu pidada.

Nüüd mil tarbijahinnad maikuus aastatagusega kõrvutades 8,6 protsenti paisusid, polegi nii lihtne rehkendada, mis korraliku palgatõusuna kirja läheks. Kuna bensiini-, toidu- ja üürihinnad meie eelarvetesse auke närivad, tuleb praktiliselt kõikide ostude tegelik kaliiber ümber arvestada. Sama käib meie töö väärtuse kohta – eriti olukorras, kus töökäsi napib ning ettevõtted on valmis kulutama, et töötajaid alles hoida.

Hakatuseks pole paha arvestada tüüpilise palgatõusuga.

2022. aasta mai seisuga oli samal tööpostil püsivate inimeste keskmine aastane palgatõus 4,5 protsenti, näitavad Atlanta Föderaalreservi värskeimad andmed. Pandeemiaeelsest numbrist (3-4 protsenti aastal 2019) on see number küll kõrgem, kuid inflatsiooniga tempo pidamisest on asi kaugel, ütles tööhõiveinfo veebilehe Indeed.com uuringujuht Nick Bunker.

«Inflatsiooniga võrdväärset palgatõusu palumast ei takista sind miski,» ütles ta. «Kuid kas sa selle ka saad, pole kaugeltki garanteeritud.»

Teenetepõhiste palgatõusude jaoks on ettevõtted tänavu igatahes eelarveid kasvatanud. Detsembris näitas Conference Boardi küsitlus, et keskeltläbi panid tööandjad 2022. aasta tõusudeks kõrvale 3,9 protsenti palgafondist ehk kõige enam alates aastast 2008. Et töötajaid lahkumast hoida, on mõned ettevõtted nagu Exxon Mobil ja T. Rowe Price Group ühtlasi pakkunud täiendavaid palgatõuse või ühekordseid boonuseid.

Töötajad võiksid 4,5 protsenti endale mõõtemärgiks seada ja uurida siis spetsiifilisi üksikasju oma valdkonna ja omaenda töötulemuste kohta, et hea palgatõusu suurusjärk välja selgitada.

Samas ei tähenda Covidi-ajastu hinnatõusude ja teiste tegurite lahutamine baasinflatsioonist veel seda, et sa «võlunumbrini välja jõuaksid», ütles Ruth Thomas, kes palgatarkvara firmas Payscale võrdse tasustamise küsimustega tegeleb.

Inimestel oleks lihtsam omaenda inflatsioonimäär välja arvutada, et aru saada, kui suure palgatõusuga nad end veepinnal hoiaksid – ostujõu kasvatamisest rääkimata.

Thomase sõnul oleks kasulik võrrelda samalaadsete rollide palgavahemikke ning uurida välja, kui palju teenivad teised sinuga võrdväärsete kogemustega töötajad. Üha sagedamini toovad ettevõtted töökuulutusi avaldades välja ka palgavahemikud. LinkedIn ütles, et nüüd on palgainfo juures juba enam kui 25 protsendil postitatud töökuulutustest.

Palgatõusu hindamiseks oleks hea küsida oma ülemuselt või personalitöötajalt, kuidas ettevõtte tänavuse numbrini jõudis, ütles Thomas.

«Kui ma firmasiseselt palgalisa paluksin, siis esitaksin ma kindlasti teatud võtmeküsimused,» ütles ta. «Kuidas liigub mu palk turu suhtes laiemalt? Kui ma palgalisa paluksin, kas minu ameti jaoks on paika pandud teatud suurusjärk? Mida ma tegema peaksin, et rohkem palka saada?»

Kui suuremaid teenetepõhiseid palgatõuse parasjagu laual pole – mis on tõenäoline, kuna praegusel turul üritavad ettevõtted raha varuda –, on nad ehk valmis pakkuma ühekordset preemiat, et tunnustada sinu panust või et sinust mitte ilma jääda.

Teine võimalus on töökohta vahetada. Atlanta Fed ütleb, et viimase kolme kuu lõikes said need, kes firmasiseselt liikusid või tööandjat vahetasid, palgatõusu 6 protsendi ulatuses – samale tööle jääjad aga 4,5 protsenti.

Tööandjad võtavad värskete talentide värbamist kui ekstra saavutust ning paljud on valmis selle eest ka peale maksma. Suured palgahüpped on reeglina seotud uute rollide või edutamistega, kuna nendega kaasneb suurem meelevald ja vastutus, ütles Harvardi ülikooli vanemlektor Hannah Bowles.

«Ustavad kauaaegsed töötajad räägivad, et vaadake milliste palkadega need uued peale võetakse!» ütles prof Bowles.

Mujale üle hüpates võib küll suurema palgatõusu saada, aga praeguse tööandja juurde jäädes võid sa pikemas perspektiivis väärtuslikumaks muutuda, kui vilumust omandad ja uusi asju juurde õpid, ütles ta. Nii et kuigi palgast on ehk kohmetu kõneleda, peaks ikkagi teadma, kuidas firmas summade skaalad paika pannakse.

«Mõtle, kuidas sa end positsioneerid – mitte ainult praegusel hetkel, vaid pikemas perspektiivis,» ütles prof Bowles. «Väga tähtis on vaadata laiemalt, võtta asju komplektina. Üks asi on raha, aga kui sa pikemalt plaanid ja rohkem teenida tahad, mõtle kuidas ettevõttes edasi liikuda.»

Inglise keelest tõlkinud Urho Meister

Märksõnad
Tagasi üles