R, 9.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

WSJ: Biden võitis!

Artikli sisu pärineb partnerväljaandest The Wall Street Journal.
James Freeman
, kolumnist ja toimetaja, WSJ
WSJ: Biden võitis!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
President Joe Biden nautimas oma abikaasa sõnavõttu Marylandi kubernerikandidaadi Wes Moore'i esmaspäevasel kampaaniakoosolekul.
President Joe Biden nautimas oma abikaasa sõnavõttu Marylandi kubernerikandidaadi Wes Moore'i esmaspäevasel kampaaniakoosolekul. Foto: Dominik Sokotoff/ZP
  • Ja demokraatidele on see probleem

Pea püsti, vabariiklased. Punalainet teisipäeval üle USA poliitika küll ei uhtunud, kuid lõpptulemus võib olla veelgi parem. Bideni nigelate reitingute ja arusaamatute sõnavõttude tõttu oleks 1994 või 2021 kaliibriga vahekaotus andnud demokraatidele jõulise tõuke ta enne 2024. aasta valimisi lavalt kõrvaldada. Nüüd pole neilt temast pääsu, tundub.

Milles siis asi? Nimelt võib Biden nüüd väita, et just tema juhivõimed hoidsid ära sellise kohutava klobimise, millega presidente esimese ametiaja keskel sagedasti kostitatakse. Küsitlusguru Mark Penn näeb Bidenit kui õhtu põhilist võidumeest.

Oma kaotusi leevendasid demokraadid küll presidendist paremate tulemustega kaalukeeleosariikides – ning kohati aitas ka temast distantseerumine. Aga üldkokkuvõttes nad teda süüdistada ei saa.

Nüüd on presidendil parem positsioon pensionipõlve edasi lükata ja karistada kõiki, kes seda soovitavad. Lood Bideni mäluaukudest peavad ootama Valge Maja kaadri memuaarides, selle asemel et anonüümselt ja otsekohe Washington Postis avalduda. Mees on oma parimas headuses ja kibeleb kandideerima!

Kui Biden tõesti 23 kuu pärast debatile ilmub, vastaseks Ron DeSantis või Glenn Youngkin või Tim Scott või Kim Reynolds või Doug Ducey või Greg Abbott, võib ta 40 osariiki kaotada.

Praegu on 2022 ja vabariiklased saavad ehk alamkoja kätte ja võimaluse vasakeelnõudele lõpp teha. Kui see lubamatu ja arusaamatu häältelugemisega venitamine ükskord ühele poole saab. Aga aastast 2024 võib rohkem loota.

Inglise keelest tõlkinud Urho Meister

Märksõnad
Tagasi üles