R, 9.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

WSJ: IT-töötaja uus reaalsus on king, mitte kingitus

Artikli sisu pärineb partnerväljaandest The Wall Street Journal.
WSJ: IT-töötaja uus reaalsus on king, mitte kingitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kurbus
Kurbus Foto: Sarah Mirk/Flickr
  • Suure Tehno kaadrit on kümme aastat peibutatud ja poputatud
  • Täna täidab neid äng ja ärevus

Kevadel kostitas Google oma San Francisco töötajaid erakontserdiga. Kontorisse naasmise laulis pidulikuks lopsakas Lizzo. Praegu kärbitakse nii pidutsemist kui värbamist. Kontorirahvale koguni tasuta pesupesemist pakkunud Meta alustas läinud nädalal 11 000 koha koondamist ning hoiatas allesjääjaid, et mõned peavad kahekesi ühe laua taha mahtuma.

Soojad kohad on jahenenud äkki ja ootamatult. Kuuekohaliste aastapalkade, paksude aktsiapatakate ja heldete hüvedega harjunud töötajad vaatavad esimest korda tõtt kaadriharvendusega, koos firmaväärtustega kõhnub tempokalt personaalne netoväärtus.

Värbajad nagu Charley Betzig saavad tehnoloogiafirmadelt tulvana teateid, kui kena oleks koostöö üles soojendada. Aastaid üritas tema igasugu trikkidega nende tähelepanu pälvida. Pärast viimaste päevade padukoondamisi Twitteris, Lyftis ja Stripe’is ilmestavad IT-töötajad anonüümset sõnumiseina Blind kaastundepalvetega à la koondavad, koondavad, koondavad ja katsugem kõik hakkama saada, üks kirjutas lihtsalt, et tahab nutta.

«Põhimõtteliselt igat masti masendus,» kirjeldas atmosfääri tegevjuht Sherveen Mashayekhi IT-töötajate kontaktitekitamise ettevõttest Free Agency.

Paljud ei suuda siiani uskuda, et nende sektor rapub. Siiski on hakatud mõtlema ka vanameelsete, kuid kasvavate valdkondade peale, nagu logistika või finantsteenused, räägivad värbajad.

Mashayekhi firmale laekub Suurest Tehnost neli korda rohkem suunamispalveid, kui kuus kuud tagasi. Esimest korda elus oli Mashayekhil tänavu au tehnotöötaja Walmarti paigutada. Kes ühtlasi ei jäänud viimaseks.

Muidu tikuti ikka sinna, kus uus, kuum ja põnev, meenutas Mashayekhi. «Aga nüüd on õnnestunud paljud vanadesse ja väärikatesse firmadesse susata.»

«Läbiv teema on, et vähemate inimestega tahetakse rohkem ära teha.»

Prashay Deo (31) töötas viimased aastad rendifirmas Sonder Holdings (umbes nagu Airbnb), äsja natuke aega ka majutustehnoloogia idus Jurny. Parasjagu jahib ta pakkumisi. Sonder koondas ta aastal 2020, kui pandeemia päevil kulusid optimeeris. Jurny tegi täpselt sedasama tänavu. Deo, kelle tööandja oli omal ajal Apple, revideerib oma ootusi.

«Tehno on juba rohkem nagu küsimärk, mitte hüüumärk,» ütles ta ja tunnistas, et töötaks meeleldi ka edaspidi mõnes investeeringutega kindlustatud ja kasvupotentsiaaliga iduettevõttes, kuid on hakanud mõtlema ka majutusele – Marriott, Hilton vms.

Ja esimene küsimus värbajale on tal nüüd, et kirjeldage mulle palun oma koondamispoliitikat.

Üks teine tehnoloogiatöötaja San Franciscos rääkis, kuidas ta kesk seda koondamislainet pikemaid töötunde tegema on hakanud. Koondamist ta ei karda, kuid ei pea end enam nii asendamatuks, kui alles paar kuud tagasi.

Ja ta netoväärtus on alates aasta algusest vähenenud 25 protsenti – nii kõvasti on kukkunud eelmiselt tehnotööandjalt saadud aktsiad. Kuna tänavune boonus tõotab tulla väiksem, mõtleb ta maha müüa auto.

Eriti rängalt on räsida saanud intressimäärade suhtes tundlikud eluaseme- ja automüügiplatvormid, rääkis Tim Herbert infotehnoloogia esinduskojast CompTIA. Nii koondas kinnisvarafirma Redfin läinud kolmapäeval 13 protsenti kaadrist ning pani kinni koduvahetusüksuse.

Siiski käib samal ajal värbamine paljudes tehnoloogiafirmades, eriti just ettevõtlustehnoloogia, IT-infrastruktuuri ja küberturbe valdkonnas, ütles Herbert. Oktoobris lisandus tehnoloogiasektoris 10 000 vakantsust (kokku 317 000), mis ühtlasi tähistas viie kuu pikkuse langustrendi pöördumist, näitab CompTIA statistika. Ning tööstusharu tööhõive tervikuna on mullusest 28 protsenti üleval. Jätkuvalt valitseb tugev nõudlus kasutajakogemuse (UX) disainerite, arendusinseneride (DevOps), veebiarendajate ja mobiiliäppide arendajate järele, loetles Herbert.

«Ühelt poolt on need, kelle töökoht kõigub ja kes on üsna närvis,» ütles ta. «Aga on ka neid, kes võivad olla absoluutselt immuunsed.»

Gene Munster riskikapitalifirmast Loup Ventures rääkis, et insenere vajatakse jätkuvalt, kuid müügi- ja turundusosakonna rahval võib uue töökoha leidmine minna visamalt.

Kes aga jäävad, peavad võib-olla võtma enda kanda ka koondatute koormad.

«Läbiv teema on, et vähemate inimestega tahetakse rohkem ära teha,» ütles Munster. Näiteks teab ta töötajat ühes tehnoloogiafirmas, kes tegeles investorisuhetega, kuid pandi äsja vastutama ka strateegiliste arenduste ja partnerluste eest.

Justine De Caires (25) koondati neil päevil Twitterist. Tema LinkedIn-konto täitus kibekähku sõnumitega idufirmadelt, kes tänaseni 2021. aasta rahastusraundide külluses suplevad.

«Ma võin endale lihtsalt ootamist ka võimaldada,» ütles De Caires.

«Ärge palku tõstke ega rahvast juurde värvake,» soovitab kõigile oma portfelli idufirmadele aga riskikapitalist ja Felicis Venturesi asutaja Aydin Senkut – eriti kui sularaha käepärast vähem kui aastaks. Kui kellegi kasv on kiirem ja raha varuks rohkem, võib ta tehnohiidude koondatuid üles korjata küll, ütles ta. Kuid hoiatas, et kõigi tarvis idusid ei jätku.

Võimalust näevad ettevõtted teistest sektoritest. Taanlaste konteinervedaja Maersk ütles, et neil läheb tehnoloogiainimeste värbamine viimasel ajal libedamalt. Seda ka seetõttu, et nad pakuvad palgaks rohkem raha ja vähem aktsiaid – parem variant, kui turud kõvasti kõiguvad. Telekomi AT&T tehnoloogiajuht Jeremy Legg rääkis, et neilegi laekub aastatagusest rohkem sooviavaldusi idufirmadest.

Samal ajal kontakteerub koondatutega jänkide Citizens ja kirjeldab karjäärivõimalusi kaljukindlas regionaalpanganduses.

«Meie pakume stabiilsust,» ütles info- ja tehnojuht Michael Ruttledge. «Mitte priid nitrot ja pingpongilaudu.»

Inglise keelest tõlkinud Urho Meister

Märksõnad
Tagasi üles