R, 9.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

WSJ: Muski ultimaatum Twitteri töötajatele- pikad pingelised päevad või uks

Artikli sisu pärineb partnerväljaandest The Wall Street Journal.
Sarah E. Needleman
, ajakirjanik, WSJ
WSJ: Muski ultimaatum Twitteri töötajatele- pikad pingelised päevad või uks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pildil fännide poolt Elon Muski auks kujundatud monument.
Pildil fännide poolt Elon Muski auks kujundatud monument. Foto: Courtesy $EGT/SWNS
  • Töötajatel on valikuaega kella viieni neljapäeval

Elon Musk edastas Twitteri töötajaile meilitsi nõudmise pühenduda pikkadele intensiivsetele töötundidele või lahkuda.

Vastava blanketi peavad töötajad täitma neljapäeva pärastlõunaks, kella viieks. Meili pealkirjaga «Teelahkmel» lugesid töötajad kolmapäeva hommikul ärgates. Kes nõutavat töökustaset üles näidata ei soovi, saab kolme kuu jagu koondamistasu, seisis meilis.

«Kavas on ehitada üles Twitter 2.0 ja murda läbi keset karmi konkurentsi, mistõttu tuleb olla väga vintske,» võib WSJ toimetusele vaatamiseks poetatud meilist lugeda. «See tähendab pikki töötunde ja erakordset intensiivsust. Eksami läbib ainult erakordne sooritaja.»

Kolme nädalaga pärast Twitteri ülevõtmist on miljardär kardinaalselt muutnud firma sisekliimat, rõhudes ümberkorraldustele nii toodete kui ärimudeli vallas ning üritanud maandada pingeid sõnavabaduse vastu protestivate reklaamimüüjatega.

Juhtimisstiililt on Musk olnud ühtaegu julgustav, hirmutav ja sarkastiline.

Mitme töötaja sõnutsi said nad sule sappa pärast Muski kritiseerimist. Mõni sai ka üldsõnalise meili selle kohta, et on rikkunud ettevõtte käitumiskoodeksit. WSJ on kuulnud kaebusi, et vallandamine leidis aset pärast teravatoonilisi säutse või firmasiseseid postitusi Slackis.

Näiteks säutsus Musk, et on vallandanud tarkvarainseneri Eric Frohnhoeferi, kes oli avalikult vaidlustanud Muski tehnilist laadi väite korrektsuse. Frohnhoefer kinnitas vallandamist WSJ reporterile.

Kriitikute vallandamise kohta vastas Musk arupärijaile teisipäeval nii: «Vabandust, et vallandasin need geeniused. Kindlasti leiab nende tohutu talent imelise rakenduse kusagil mujal.»

Oma e-kirjas rääkis Musk töötajatele ka sellest, et edaspidi on Twitter pigem inseneripõhine. «Olulised ja otseselt mulle aruandvad on jätkuvalt ka disain ja tootejuhtimine, aga lõviosas hakkab meie meeskond koosnema suurepärastest koodikirjutatajest, kel saab olema ka suurim sõnaõigus,» selgitas ta. «Olemuselt on Twitter tarkvara- ja serverifirma, nii et see peaks olema arusaadav.»

Juba läinud nädalal hoiatas Musk töötajaid eesootavate karmide majandustingimuste eest ning puudutas Twitteri pankroti võimalust. Kogu kaader sai korralduse kontorisse tööle ilmuda – kui vähegi võimalik.

Kolmapäevases kirjas täpsustas Musk, et peaks Twitteri fundamentaalse ümberkorraldamisega peatselt ühele poole saama ning kavatseb leida seejärel firmale sobiva tegevjuhi.

Vahepeal kavatseb Musk vähendada Twitteri sõltuvust reklaamidest, mis on seni taganud 90 protsenti Twitteri tulust. Siiski on ta sügavuti suhelnud ka reklaamimüüjatega, kellest paljud on kirtsutanud nina plaanide peale tagada platvormil suurem sõnavabadus.

Paljude jahmatuseks on Musk tõotanud piirata sõnavabaduse tagamise eesmärgil sisumodereerimist platvormil. Värske omanikuna lubas ta kokku kutsuda varieeruvate vaadetega modereerimisnõukogu. Kuni kõnealune nõukogu kokku tuleb, ei kavatse Musk praegust poliitikat põhjalikult ümber korraldama hakata.

Kaks Twitterist koondatuteks kehastunud naljameest rääkimas reporteritega firma peakorteri eest San Franciscos 28. oktoobril 2022.
Kaks Twitterist koondatuteks kehastunud naljameest rääkimas reporteritega firma peakorteri eest San Franciscos 28. oktoobril 2022. Foto: CONSTANZA HEVIA/AFP

Inglise keelest tõlkinud Urho Meister

Märksõnad
Tagasi üles