R, 9.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

WSJ: Kas Elon Musk on sinu ülemuse vihatõlk?

Artikli sisu pärineb partnerväljaandest The Wall Street Journal.
Callum Borchers
, ajakirjanik, WSJ
WSJ: Kas Elon Musk on sinu ülemuse vihatõlk?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Elon Musk ja Twitteri logo.
Elon Musk ja Twitteri logo. Foto: Dado Ruvic/ Reuters/ Scanpix

Need ülemused, kes arvavad, et töömaailm on viimastel aastatel kaldunud liigselt  pehmete väärtuste meelevalda, kadestavad kindlasti Twitteri uue bossi pidurdamatut juhtimisstiili ja nõuavad ka ise töötajatelt maksimaalset pingutust.

Tõenäoliselt pole sinu ülemus nõudnud sinult lojaalsusvannet ja peaaegu kindlasti ei ole tal isiklikku kosmoseraketti, aga ta võib olla rohkem Elon Muski moodi, kui sa arvatagi oskad.

Vähemalt oma mõtetes.

Twitteri omandamisel rikkus Tesla ja SpaceX juht kõiki ülevõtmise põhimõtteid. Ta jättis vahele uue omaniku traditsioonilise üleminekuperioodi, eemaldas kiiresti tippjuhid ja koondas umbes pooled töötajatest. Ta on teinud ootamatuid strateegilisi muudatusi ja sama kiiresti mõned neist tühistanud. Kõik see on loonud avalikkusele mulje ettevõtte juhtimises valitsevast tõelisest kaosest. See on midagi, mida teised juhid tahaksid pigem vältida.

See, milles Musk on järjepidev – ja mis on mõnedele ülemustele väga ahvatlev –, on tema ultimatiivsed nõudmised töötajatele. Miljardär sõnastas oma nõudmised eelmise nädalala meilis, öeldes, et Twitteri töötajad peavad olema valmis töötama «pikki tunde ja suure intensiivsusega» või lahkuma, saades kolme kuu lahkumishüvitise. Ta on ka vallandanud sisekriitikud ja lubanud kaugtööd piirata, väites, et Twitteri finantsseisu parandamiseks ja konkureerimiseks küllastunud sotsiaalmeediaturul on vaja väiksemat, aga intensiivsemalt töötavat meeskonda.

«Ma arvan, et kõik edukad tegevjuhid, kaasa arvatud mina, oleme kogu sellest vingumisest väsinud,» ütleb Michael Friedman, New Yorgi investeerimisfirma First Level Capital tegevjuht.

Need juhid, kelle arvates töömaailm on viimastel aastatel pehmeks muutunud, ütlevad, et nad kadestavad Elon Muski autokraatlikku juhtimisstiili ja jagavad tema iha maksimaalse tööpanuse järele, lisades et nad ise ei juhiks oma ettevõtteid nii jõuliselt, nagu maailma rikkaim inimene.

«Ma arvan, et kõik edukad tegevjuhid, kaasa arvatud mina, oleme kogu sellest vingumisest väsinud,» ütleb Michael Friedman, New Yorgi investeerimisfirma First Level Capital tegevjuht.

Nendele vingumisest tüdinud juhtidele on Musk samasugune vihatõlk nagu koomik Keegan-Michael Key oli Barack Obamale siis kui viimane oli veel president. Teiste sõnadega isik, kes ütles ilustamata välja selle, mida president oma viisaka ja poliitiliselt korrektse kõnega tegelikult öelda tahtis.

USA toonane president Barack Obama (paremal) ning koomik Keegan-Michael Key.
USA toonane president Barack Obama (paremal) ning koomik Keegan-Michael Key. Foto: Kuvatõmmis videost.

57-aastane Friedman ütleb, et tema juhtimisalased põhimõtted kujunesid kontoris, kus ta noore börsimaaklerina sai omaenda töölaua alles pärast seda kui oli sõlminud esimesed 100 kliendilepingut. Ta on vihane töötajate moodsa mässu vastu, mida iseloomustab «tööl tiksumine», st nähtus kus töötajad näiliselt töötavad, kuid teevad ainult minimaalselt vajaliku.

Kas ta oleks töötajate suhtes sama karm kui Elon Musk?

«Noh, minul ei ole kontol nii palju nulle kui temal,» vastab Friedman sellele küsimusele.

Varandus ja kogemus edukate ettevõtete ülesehitamisel näib andvat Muskile õigustuse esitada töötajatele kõrgemaid nõudmisi. Näiteks kümmekond aastat tagasi Teslas viis ta töötajad oma nõudmistega läbipõlemise äärele: «Valmistuge töötama intensiivsusega, mis on suurem kui miski, mida enamik teist on varem kogenud,» hoiatas ta neid tollal oma meilis. Tulemus: Tesla on tänapäeval üks maailma edukamaid ettevõtteid.

Muski tegevus Twitteris on juba tekitanud paraja kaose. Viimastel päevadel on sajad Twitteri töötajad lõpetanud ettevõttega oma töösuhte ja isegi need, kes nõustusid Muski hardcore-üleskutsega võivad samal ajal otsida tööd mujal. «Ainult erakordne sooritus on aktsepteeritav,» ütles Musk töötajatele. Samal ajal on paljud reklaamijad juba peatunud või vähendanud Twitteris reklaamimist ning Elon Musk on hoiatanud, et ettevõtte pankrot ei ole välistatud. Tasub meenutada, et ta maksis 44 miljardit dollarit ettevõtte eest, mis on olnud viimasest kümnest finantsaastast kaheksal kahjumis.

Samas on ta haruldane tegevjuht, kellel on oma fännklubi. Need nn musketärid on põhiliselt meestest koosnev kogukond, kes on valmis Muskile järgnema, usuvad tema nägemusse Twitterist kui piirangutest vabamast ja kasumlikumast platvormist ning on valmis andma selleks oma panuse.

Paistab, et see ongi tema panus. Isegi kui ta ebaõnnestub, jääb ta tõenäoliselt muinasjutuliselt jõukaks tänu oma teistele ettevõtetele. See on olukord, mida enamik teisi tegevjuhte saab vaid kadestada.

«Ta võib teha, mis iganes talle pähe tuleb, ja saata kuu peale igaühe, kellel on selle kohta erinev arvamus,» ütleb tarkvarafirma Crux Informatics müügiarendusjuht Derek Grubbs.

«Ta võib teha, mis iganes talle pähe tuleb, ja saata kuu peale igaühe, kellel on selle kohta erinev arvamus,» ütleb tarkvarafirma Crux Informatics müügiarendusjuht Derek Grubbs. «Isegi siis kui kõik Twitteri töötajad lahkuvad, on palju teisi, kes on valmis sinna tööle minema, sest seal makstakse head palka ja Elon Muski heaks töötamisel on omad võlud.»

Eelmisel aastal oli Twitteri keskmine aastapalk üle 230 000 dollari, näitab Wall Street Journali analüüs. Ei ole selge, kas Musk kavatseb hüvitada töötajatele esitatavad rangemad nõudmised lisarahaga. Twitter ei ole sellekohasele päringule vastanud.

36-aastane eksmereväelane Grubbs ütleb, et talle meeldib Muski nõudmine töötada ainult kontoris, kuid tunnistab, et sellele on raske saada töötajate poolehoidu. Grubbs, kes alates aprillist juhib Cruxis väikest tiimi, ütleb et lubab töötajatel mõnikord kodutööd teha, kuid nõuab, et töötajad elaksid Austinis, et rühm saaks kontoris regulaarselt kohtuda.

Jon Arnold, kes on Ohio osariigis Youngstownis tegutseva ettevõtte J. Arnold Wealth Management tegevjuht, on veendunud, et kodus on töötajad vähem tootlikud. Seetõttu lõpetas tema ettevõte juunist hübriidtöötamise ja sellest ajast veedavad ettevõtte kõik 27 töötajat nüüd oma tööpäevad kontoris.

Tema hinnangul peaks ettevõtte töötaja töötama 50-55 tundi nädalas, et täita talle seatud eesmärke, kuid lisab, et maksab kõrgemat palka kui teised ettevõtted selles piirkonnas ja eeskuju näitamiseks töötab ise 65-70 tundi nädalas.

«Ma juhin oma äri väga sarnaselt Elon Muskile,» ütleb 46-aastane Arnold. «Ma olen minu-sõna-maksab tüüpi mees.»

Ta lisab, et on vallandanud näiteks vastuvõtuleti töötajaid, kes ei tervitanud kliente ega pakkunud neile kohvi.

Siiski oli ta sunnitud mitu aastat tagasi tunnistama, et tema agressiivse juhtimisstiili tõttu otsustasid paljud andekad töötajad kolme kuu jooksul firmast lahkuda. Arnold ütleb, et ultimaatumite keeles rääkimise asemel pehmendas ta mõnevõrra oma käitumist ja näitas üles rohkem huvi töötajate isikliku elu vastu, näiteks õhutas neid õhtuti õigeaegselt lahkuma, et jõuda laste kontserdile või jalgpallimängule.

Kahjuks peavad enamik ülemusi, kes imetlevad Twitteri uut omanikku, leppima faktiga, et nad ei suuda jätta endast sama jõulist muljet kui Musk. Kuid võid olla üsna kindel, et nad jagavad Muski autokraatlikke seisukohti.

Inglise keelest tõlkinud Toomas Hõbemägi

Märksõnad
Tagasi üles