WSJ: Euroopa Liit keeldub ennast päästmast (12)

Artikli sisu pärineb partnerväljaandest The Wall Street Journal.
, kolumnist, WSJ
Copy
Eesti peaminister Kaja Kallas, Euroopa Komisjoni president Ursula Von der Leyen ja endine Portugali peaminister Antonio Costa koosolekul Brüsseli lennujaamas 28. juunil 2024.
Eesti peaminister Kaja Kallas, Euroopa Komisjoni president Ursula Von der Leyen ja endine Portugali peaminister Antonio Costa koosolekul Brüsseli lennujaamas 28. juunil 2024. Foto: Olivier Hoslet / AP

Mõnda inimest on võimatu aidata.

Vaevalt kuu tagasi sai Euroopa šoki, kui kodanikud Euroopa Parlamendi valimistel parempoolsete parteide poole pöördusid – mõned neist värskevõitu protestierakonnad –, et edastada sõnum oma meeleheitest. Aga meenutamaks meile, et non sequitur ruulib, skeemitavad Euroopa Liidu ülikud uuesti etteotsa neidsamu liidreid, kelle valijad tagasi lükkasid.

Tulipunktis on Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni tulevik. Komisjon on Euroopa Liidu mõjuvõimas bürokraatiaaparaat. Oma küütlevast Brüsseli kontorist kirjutavad president, volinike kolonn ja aparatšikute armee eelnõude ja ettekirjutuste visandeid, jõustavad monopolivastaseid seadusi ja tänitavad liikmesriikide valitsustega eelarvereeglite teemadel.

Tagasi üles