Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
WSJ: Kas sinu probleemide esikümme kätkeb kliimamuutust? Äsjasel lõunasöögil leidsin end kahe teineteisest möödarääkiva härrasmehe vahelt. Vabariiklikum kurtis, kuidas meil on piiride pidamisega pahasti. Demokraatlikum torkas, et «ei mahu mulle pähe, et sa illegaalide pärast pead valutad. Mul pole nad esikümneski mitte». Et tore tüli tühja ei läheks, suskasin ma vahele, et mis siis esikohal on. «Kliimamuutus,» teatas ta. Ei saanud mina mitte vaiki jääda: «Tõesti või? Enne kaost koolides? Kodutuid? Opioide? Struktuurset tööpuudust? Hiinat?» «Jep, järgi teadust!» Appi, ta on vist viimast ulmekat dokumentaaliks pidanud…
WSJ: Meedia ei väsi lootmast rahasajule Build Back Better Niivõrd paljude väärikate kandidaatide hulgast on keerukas valida, milline oleks kõige ebaproduktiivsem ja sõgedam sihtkategooria selles multitriljoni-dollarilises inflatsioonivabrikus nimega Build Back Better. Siiski leidub Bideni sotsiaal- ja kliimaeelnõu pikas mittevajalike riigikulutuste loetelus lahter, mis paistab kehastavat kogu paketi irdumist Ameerika peamistest probleemidest. Kui paljude valijate arvates on meie ühiskonna häda selles, et meediatööstus piisavalt riigiabi ei saa?

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
WSJ: Kuidas USA ja EL globaalse kaubanduse pea peale pöörasid G20 riikide tippkohtumine läinud nädalavahetusel Itaalia pealinnas oli ülimalt ebatavaline. Erinevalt enamikest globaalsetest suminaseminaridest oli see tegelikult oluline – mitte et G20 steriilne formaat ja etteaimatavalt tuimastavad kommünikeed midagi tähendasid või korda saatsid. Olulisus peitus selles, kuidas USA ja Euroopa Liit G20 protsessist mööda minnes käisid välja esialgse kaubandusleppe, mis märkimisväärselt teravdab konkurentsi Hiinaga. Ning selles, kuidas viie G20 riigi (Hiina, Jaapani, Mehhiko, Venemaa ja Lõuna-Aafrika) valitsusjuhid tulemata jätsid, rõhutades rituaalseks muutunud rahvusvaheliste näidisürituste vähenevat tähtust.
WSJ: Shell on kõige rohelisem naftafirma. Ja säh sulle kooki moosiga! Inglaste ja hollandlaste Royal Dutch Shell on kujukas näide sellest, mis on nihu ESG ehk keskkondliku, sotsiaalse ja jätkusuutliku investeerimisega. Nemad olid esimesed, kes võtsid käsile klientide süsinikuheitmete kärpimise. Kõikidest naftahiidudest kõige püüdlikumalt nihutasid nad fossiilkütuste sihi eemale ning on kogu seltskonnast Pariisi leppe süsinikueesmärgile kõige lähemal. ESG-näitaja on neil etem kui elektrieesrindlasel Teslal või vesinikkütuse imeaktsial Plug Power.
WSJ: Bernie Sandersi eksperiment Ameerika lastega Covidi-ajastu stoori on sisuliselt selline: üks poliitiline klass püüab eakamate teoreetiliseks hüvanguks noorematele järjest koormaid kukile laduda, riskide ja kulude kokkulöömiseks suuremat vaeva nägemata. Lapsed, keda viirus märkimisväärselt ei ohusta, on surutud isolatsiooni ja karantiini, olles ilma haridus- ja kultuurivõimalustest ning juba ette üüratu riigivõla orjad. Paljud pisikesed peavad päev läbi maski kandma – selline edikt tuleb politikaanidelt, kellele laste vaimse tervise või arengu kaugeleulatuvad tagajärjed vähe korda lähevad.
WSJ: Inflatsioon – suurte poliitiliste muutuste ema Kuna inflatsiooni käestminek käib olemuslikult kaasas kullakatteta rahaga, siis pole vast keegi tegelikult üllatunud, et selline hetk on meid taas tabamas. Kõik tingimused on täidetud juba pikemat aega. Loetlegem? Valitsus võtab ohjeldamatult laenu. Reeglite kuhi kasvab, ärile ja töötajaile antakse ette antistiimuleid. Tööturul lüüakse kaasa järjest vähem. Eriline vastumeelsus töö tegemise ja õppimise suhtes on vallanud tohutut noorte meeste massi.
WSJ: Kas USA ja Euroopa lähevad lahku? (1) Auväärse ja viietärnise hotelli Palácio koridore täidavad fotod külalistest, kellest mõned käisid siin ligi sada aastat tagasi. Peamiselt Euroopa kuningapered, kel enam millegi üle valitseda polnud. Ja teist masti tähtsad tegelased nagu Hubert de Givenchy ja Pierre Guerlain. Teise maailmasõja ajal viibis siin Ian Fleming, nagu ka Jugoslaavia topeltagent Dusko Popov, kelle järgi James Bond välja kujundati – räägitakse. «Tema Majesteedi salateenistuses» filmiti just selles majas.
Tagasi üles
Back